Szkło w kuchni

wnętrze kuchni

wnętrze kuchni

Wykończenie ściany nad blatem szkłem, jest zarówno modne jak i praktyczne. Są różne metody, umożliwiające montaż nad blatem. Wybór odpowiedniej metody zależy już indywidualnie od każdego.

 

Jedną z metod, jest montaż szkła nad blatem na szynach. W tym przypadku można kupić gotowy zestaw, w którego skład wchodzą listwy montażowe. Dolna szyna przyklejana jest listwą montażową do blatu, górną mocuje się na klipsach montażowych. W zamocowane tak szyny należy jedynie wsunąć tafle szkła.

 

Drugą metodą jest montaż szkła nad blatem na śruby lub dystanse. Takie rozwiązanie wymaga od razu przy zakupie szkła, zlecenia wykonania odpowiedniej liczby otworów, pasujących do wymiarów elementów montażowych. Najczęściej wykonywane one są w narożnikach. Wówczas śruby zasłania się metalowymi nakładkami. W tym celu musimy wybrać szkło bezpieczne i zbrojone, ponieważ tak zamontowaną szybę łatwiej jest stłuc. Dużym plusem jest możliwość zainstalowania pod taką szybą oświetlenia.
Trzecia metoda zostaje zastosowana kiedy szklane panele kuchenne zostają zamontowane nad blatem przy użyciu kleju. Jest to specjalna metoda dla każdego kto nie chce by było widać jakichkolwiek metod mocowania. Kiedy użyjemy specjalnego w tym celu kleju, miejsca klejenia, nie będą widoczne.

Dodaj komentarz