Rolety, czy plisy – co jest lepsze?

Osłony okienne są w każdym domu niezbędne. Chronią mieszkańców przed nadmierną ilością światła słonecznego, jak i wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Które z nich wybrać? Rolety czy plisy będą lepsze do naszego domu? Sprawdźmy.

Jakie osłony okienne wybrać do domu?

Firany i zasłony zajmują sporo przestrzeni. Jest to niekorzystne zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń. Zarówno rolety, jak i plisy montowane są bezpośrednio na oknach, co pozwala na znacznie ograniczenie miejsca, jakie zajmują. Pełnią – podobnie, jak tradycyjne dekoracje naszych okien – funkcję praktyczną i ozdobną. Przyjrzymy się ich wadom i zaletom.

Wady i zalety montażu rolet

Rolety Rollcenter wewnętrzne doskonale sprawdzą się szczególnie w małych pomieszczeniach. Nadają im przestronności i umiejętnie dopasowane pod względem kolorystycznym mogą powiększyć je optycznie. Rolety są łatwe w montażu i nie wymagają wymieniania tak, jak zasłony, czy firany. Nie kurzą się, dlatego wiesza się je tylko raz. Są również bardzo praktyczne. Czyszczenie rolet polega na przetarciu ich na sucho szmatką. Niestety w przypadku trudnych do usunięcia plam (i potrzeby użycia wody lub detergentu) możemy doprowadzić do odbarwienia rolety.

Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, co umożliwia ich dopasowanie do niemalże każdego stylu wnętrzarskiego. Przy montażu rolet musimy dokładnie określić swoje preferencje w zakresie ilości światła, jakiego będziemy potrzebować w danym pomieszczeniu – może to stanowić przeszkodę dla mniej zorientowanych inwestorów.

Wady i zalety plis

Plisy to bardzo uniwersalne zasłony okienne. Można je montować również na oknach o nietypowych kształtach. Bardzo szeroka oferta w zakresie wzornictwa umożliwia ich dopasowanie zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Dzięki plisom mamy możliwość zasłaniania okien w różnych konfiguracjach, co sprawia, że nie musimy jeszcze przed montażem określić ilości światła, jaka będzie nam potrzebna w danym pomieszczeniu. Wadą montażu plis jest ich wysoka cena.

Dodaj komentarz