Kupujemy idealne karnisze

nowoczesny salon

Wykańczanie domu to zadanie urastające nieraz do rangi prawdziwego wyzwania. Dziesiątki decyzji jakie należy podjąć na tym etapie dają aż nadto okazji do popełnienia błędów. Wszystko trzeba więc zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby uniknąć zbędnych komplikacji i nie stracić więcej czasu, niż jest to naprawdę potrzebne.

Karnisz świeci przykładem

Dla zobrazowania działającego tu mechanizmu może posłużyć zakup karnisza. Niepozorny domowy sprzęt w założeniu należy do tych najprostszych elementów uzupełniających wnętrze. A jednak nawet tu można źle trafić z zakupem. Najczęstszym błędem okazuje się kupienie karnisza nieodpowiedniej długości.

Aby ustrzec się tego błędu należy dokonać kilku pomiarów i zastanowić się nad tym, jakie zasłony i firanki będą w przyszłości stosowane. Pierwszy pomiar dotyczy szerokości okna, nad którym karnisz ma zawisnąć. Do wyniku pomiary należy dodać po około 15 cm na każdą stronę okna, tak aby firany było gdzie odsuwać.

Jeśli do tego przewidziane jest także zawieszenie zasłon, to trzeba dodać nawet po 50 cm na jedną stronę okna. W przeciwnym razie zasłon nie będzie można rozsunąć poza okno, a co za tym idzie nie będą one przez cały czas ograniczały ilość naturalnego światła wpadającego przez okno do wnętrza pomieszczenia.

Nie tylko długość

Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest także rodzaj i sposób marszczenia zasłon i firan. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami robienia falban w górnej części zasłon i firan, to długości karniszy nie trzeba dodatkowo zwiększać względem wyniku, uzyskanego w sposób opisany powyżej. Jeśli natomiast tego typu metoda zaczepiania firan będzie wykorzystywana, to także należy nieco wydłużyć karnisze.

Osobną kwestią jest z kolei ilość rzędów, na których będą wisiały żabki. Jeśli przy oknie będą jedynie zawieszone firanki to z powodzeniem wystarczy tylko jeden rząd. Jeśli natomiast zawisną także zasłony, to konieczny będzie także drugi rząd. Dodatkowo mocne marszczenia i falbany nakazują zastanowienie się nad jeszcze jednym, a więc trzecim rzędem.

Jeśli nadal wybór długości karnisza sprawia wam kłopot wówczas warto skorzystać ze wskazówek znajdujących się w sklepie https://karnisze24.pl/ znajdziemy w nim dokładne informacje o tym jak odpowiednio dopasować długość karnisza.

Dodaj komentarz